? >>آغاز محاکمه 18 مقام آمریکایی در دادگستری تهران - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

 

>>آغاز محاکمه 18 مقام آمریکایی در دادگستری تهران

جمعه 17 آذر‌ماه سال 1391

به زودی آنجام می شود؛


آغاز محاکمه 18 مقام آمریکایی در دادگستری تهران


قوانین داخلی ایران به دستگاه قضایی این اجازه را می دهد که افراد دارای تابعیت غیر ایرانی را که در جایی به جز خاک ایران دست به جنایت علیه ملت ایران می زنند محاکمه کند.

 دادستان کل کشور ادعا نامه خود علیه مقام های امریکا را که علیه ملت ایران مرتکب اعمال تروریستی شده اند، برای رسیدگی به دادسرای عمومی تهران ارسال کرد. 

 

این ادعانامه کامل شده و در بخش اول نام 18 مقام سیاسی، نظامی و اطلاعاتی امریکا در آن گنجانده شده است. 

 

ایران حدود یک سال قبل اقدام حقوقی علیه آن دسته از مقام های کشور های غربی بویژه امریکا را که دست به جنایت علیه ملت ایران زده یا صریحا درگیر اقدامات تروریستی شده اند، در دستور کار قرار داد. 

 

 دادستانی کل کشور با تشکیل یک معاونت ویژه به تنظیم ادعانامه علیه برخی از این افراد و مستند سازی آن با اسناد موجود کرده و آنطور که سایت ایران هسته ای گزارش داده محاکمه این افراد در محاکم عمومی تهران به زودی آغاز خواهد شد. 

 

قوانین داخلی ایران به دستگاه قضایی این اجازه را می دهد که افراد دارای تابعیت غیر ایرانی را که در جایی به جز خاک ایران دست به جنایت علیه ملت ایران می زنند محاکمه کند. 

 

پیش از این، ایران از دو مقام امریکایی با نام های جک کین، فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش آمریکا و رائول مارک گرشت، از کارشناسان موسسه دفاع از دموکراسی نیز به دلیل اظهارات آنها در جمع تعدادی از اعضای کنگره امریکا مبنی بر لزوم طراحی برای ترور فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله سرلشکر قاسم سلیمانی، خواستار پیگرد آنها از سوی اینترل پل شده بود. 

 اینترپل برای این دو فرد اعلان قرمز صادر کرده است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد