? >>ابتذال در یک سریال تلویزیون بیداد می کند! - سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ خامنه ای حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُــمْ خامنه ای
X
تبلیغات
زولا

 

>>ابتذال در یک سریال تلویزیون بیداد می کند!

سه‌شنبه 7 آذر‌ماه سال 1391
ابتذال در یک سریال تلویزیون بیداد می کند!

در فیلم راستش را بگو دنیای کاذب دانشجویی را مشاهده می‌کنیم که فضای درس و بحث علمی را کنار گذاشته و در فضای قه قه‌های مستانه جوانی دختر و پسر دانشجو بر سر مسائل هیچ غوطه‌ور است و غافل از آن‌که عملکرد رسانه‌ها نقش بنیادی در ایجاد انگیزه برای جوان و فرهنگ‌سازی و الگو دهی در محیط دانشگاه در بین قشر دانشجو و دانش‌آموز را دارد.
به گزارش شریان نیوز ، ایجاد جذابیت، سوق دادن مردم به تماشای برنامه های رسانه ملی و پیروزی در جذب مخاطب بر شبکه های ماهواره ای، از استدلال هایی است که مدیران سیما و برنامه سازان در توجیه گرایش به تجمل گرایی به کار می برند.

اگر چه بحث تحمل گرایی و حجاب در فیلم های و سریال ها تلویزیونی در گذشته بارها تذکر داده شده است ، اما متاسفانه معضل  بحث حجاب  و حجاب با آرایش فراوان  بازیگران پابرجاست و هنوز در اکثریت آثار به میزان کم یا زیاد ، گرایش جذابیت کاذب از طریق ... دیده می شود.

همه گان می دانند ، فیلم ها و سریال ها نقش موثری در تکثیر و تحکیم فرهنگ و ارزش ها در جامعه دارد . سرگرم کننده بودن، جذابیت، قابلیت طرح مسائل سیاسی و فکری به شکلی غیرمستقیم، اثرگذاری بر ضمیر ناخودآگاه انسان ها و توان مخاطب قرار دادن انبوه تماشاگران، از ظرفیت های فیلم های سینمایی و سریال ها است.

همان طور که بیان شد، درام های تلویزیونی به طور مستقیم بر روان و ضمیر ناخودآگاه انسان ها تأثیر می گذارند. این تأثیرگذاری بر افراد با سن و سال پایین شدیدتر است.

اما در این میان برخی جزئیات بدیهی دین و اخلاق فراموش شده  که نمونه ای از آن سریال راست را بگو است .

http://www.ariapix.org/pic/1391/04/1530/rastsh.roo.begoo.serial_ariapix_org05.jpg

http://www.ariapix.org/pic/1391/04/1530/rastsh.roo.begoo.serial_ariapix_org04.jpg
این سریال قصد دارد حجاب برتر و زن محجبه را به جامعه ارائه دهد اما حجاب با هفت قلم ارایش، حجاب نمی شود و  بدتر ترویج چادر با ارایشی غلیظ در جامعه می شود.

روابط همین خانم‌های محجبه با پسران و مردان نامحرم همراه با صمیمیت و بگو بخند و پشت چشم نازک کردن است و در سریال با اشوه های فراوانی است.حجاب قرار بوده پوشش برای زن باشد و جلوه زیبایی ها را جلوی نامحرم بگیرید و چادر برای این بوده که ظرافت و حجاب زن  بانوان را بگیرد نه اینکه ....
http://www.bultannews.com/files/fa/news/1391/8/22/119823_205.jpg

اما متاسفانه فرهنگ کشورمان را باید دست چند تا تهیه کننده و کارگردان بسپاریم و آنها هم برداشت شخصی خودشان را از اخلاق با استفاده رسانه به مردم تزریق کنند، یعنی مردم باید با دیدن فیلم یا سریال، آداب معاشرت و سبک زندگی‌ای که ایشان تشخیص داده‌اند درست است با سبک زندگی اجتماعی خود جایگزین‌ کنند.

مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از دانشجویان فرمودند: در کنار علم، فرهنگ و تزکیه و اخلاق و معنویت هم لازم است، در این هیچ شبهه نکنید. حرکتهایى (را) که (برخى) انجام مى‏دهند براى این‏که محیط دانشگاه و دانشجو را محیط بى‏‌دینى و بى‏‌معنویتى کنند، به نظر من گرچه یک مقدارش از روى غفلت است، اما یک مقدارش هم حساب‏شده است. در این قضیه خیلى‏‌ها مقصرند. 83.8.10

در فیلم راستش را بگو دنیای کاذب دانشجویی را مشاهده می‌کنیم که فضای درس و بحث علمی را کنار گذاشته و در فضای قه قه‌های مستانه جوانی دختر و پسر دانشجو بر سر مسائل هیچ غوطه‌ور است و غافل از آن‌که عملکرد رسانه‌ها نقش بنیادی در ایجاد انگیزه برای جوان و فرهنگ‌سازی و الگو دهی در محیط دانشگاه در بین قشر دانشجو و دانش‌آموز را دارد.

آداب و سخنان و کلمات حرکات های (اشوه) بی ربط  بین دختر ها وپسرها  قابل تحمل نیست ، رفتاری که از یکی و پسر دانجوی ایرانی در این سریانل به نمایش داده می شود آیا واقعا فرهنگ غربی نیست ! ؟ ایا برخی از قسمت های این سریال را الگو گرفته شده از فیلم های غربی نیست ؟ آیا این نوع رفتار‌ها به عنوان یه الگو در آینده مورد استفاده قرار نخواهد گرفت؟

"راستش را بگو" الگویی کاذب از محیط دانشگاه را به نمایش می‌کشد که البته نباید انتظار داشته باشیم بر جامعه تاثیر نگذارد. چرا که ظرفیت‌های افراد جامعه با هم متفاوت بوده، ضمن این‌که تاثیر فرهنگی محیط دانشگاه  در تغییرات زندگی اجتماعی مردم بسیار مؤثر است.

دانشجوی مسلمان اعم از دختر و یا پسر احساس و عواطف خود را کنترل می کنند تا از احساسات سو استفاده نشود که متاسفانه همچین چیزی را به هیچ عنوان در این سریال نمی بینیم ، حال خودتان قضاوت کنید ؟
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد